Ophef om hoofddoekverbod tijdens diploma-uitreiking

Turks.nl Redactie

Op social media is ophef ontstaan om een hoofddoekverbod tijdens een diploma-uitreiking van een MAVO-school.

Veel mensen, voornamelijk Nederlandse moslims, delen een brief van de school vol verbazing op hun profielen.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154990553574495&set=a.10151197133294495.464585.545774494&type=3&theater

“Het is voor leerlingen van onze school niet toegestaan om tijdens deze avond een hoofddoek of andere hoofddeksel te dragen. Voor familieleden die zelf geen leerling van onze school zijn, geldt deze regel niet,” staat er in. Zo’n regel is opmerkelijk, omdat op de website van de school wordt vermeld dat het een ‘huis’ is voor leerlingen met verschillende culturele achtergronden en religies.

In meerdere reacties wordt vermeld dat er een algemeen hoofddoekverbod geldt op de school en dat dit de reden is voor een verbod tijdens de uitreiking. Voor de politieke partij Denk is dat geen excuus. Op social media noemen zij het ‘Bizar en pijnlijk’:

Dit is toch #bizar en #pijnlijk ☟#hoofddoek verboden bij diploma uitreiking Melanchthon Schiebroek 👎👎Wat een mooie…

Posted by DENK on Sunday, July 2, 2017